Yhdistys ja yhteystiedot

Sääntöjen mukaan yhdistyksen tarkoituksena on edistää ja tukea Jyväskylään suunnitellun
musiikkisalin hankintaa jatkaen ja vahvistaen Keski-Suomen musiikkielämän perinteitä.

Puheenjohtaja Anita Kangas
1. Varapuheenjohtaja Ulla Lauttamus
2. Varapuheenjohtaja Kari Malinen
Sihteeri Ilkka Halinen
Hannu Ikonen
Pekka Kostiainen
Jaakko Pehkonen
Heikki Rusko
Vilja Ruokolainen
Jussi Järvenpää
Jaakko Erkkilä
Jäsenasiat ja viestintä Maaria Manner
Katriina Lahtinen
Rahastonhoitaja Veikko Tissari

 

Jyväskylän konserttisalin hanketuki ry:n hallitus 2019

 

Puheenjohtaja Anita Kangas, anita.kangas@jyu.fi, 0503454045

1. Varapuheenjohtaja Ulla Lauttamus, ullalauttamus@gmail.com

2. Varapuheenjohtaja Kari Malinen, kari.malinen@hokkaido.fi, 0400641547

Sihteeri Ilkka Halinen, ilkka.halinen@gmail.com, 0505220480

Jäsensihteeri Maaria Manner, maaria.manner@gmail.com, 0500432 588

Jaakko Erkkilä, jaakko.erkkila@jyu.fi, 0400542395

Hannu Ikonen, hannu.ikonen@jamk.fi, 0405283762

Jussi Järvenpää, jarvenpaa@korvissasoi.fi

Pekka Kostiainen, pexxikos@gmail.com, 0500292761

Katriina Lahtinen, katriinala@gmail.com

Jaakko Pehkonen, jaakko.k.pehkonen@jyu.fi, 0503732133

Vilja Ruokolainen, vilja.ruokolainen@gmail.com

Heikki Rusko, heikki.k.rusko@jyu.fi, 0400641 596

(Rahastonhoitaja Veikko Tissari, veikko.tissari@pp1.inet.fi, 0405758741)